Name

Role

1.

Adam Olsson

Bilateral Associate Expert-Gender Equality

2

Alice Ntibalikure

Facility Accountant

3.

Barbara Acam

Programme Officer

4.

Barbara Ntambi Musoke

Programme Manager

5.

Bonny Kulazikulabe

Driver

6.

David Mwanani

Programme Manager

7.

Dorah Caroline Mafabi

Programme Manager

8.

Elizabeth Margret Asiimwe

Senior Monitoring and Evaluation Advisor

9.

Esben Harboe

Programme and Learning Manager

10.

Francis Michael Jjingo

Driver

11.

Francis Sserwadda

Programme Officer

12.

Gilbert Gervase Matabi

Programme Manager

13.

Hanne C. Winther

Head of Finance and Administration

14.

Humphery Rwabugahya

Organisational Development Advisor

15.

Irene Kabyanga

Senior Financial Management Advisor

16.

Isaac Kiberu

Finance Manager

17. 

Ivan Tibemanya

Monitoring and Evaluation Advisor

18.

Josephine Namusisi

Deputy Programme and Learning Manager

19.

Joshua Taremwa

Office and Administrative Assistant

20.

Leah Angeline Ndikuwera

Management Information Systems Specialist

21.

Lucy L. Anena

Programme Manager

22.

Lucy Peace Nantume

Programme Manager

23.

Martha  Nanjobe

Deputy Programme and Learning Manager

24.

Martin Muwereza

Deputy Programme and Learning Manager

25.

Martin Nahabwe

Finance Manager

26.

Maurice Olupot

Gender and Youth Advisor

 

27.

Melissa Brill

Programme and Learning Manager

28.

Patrick Sako

Driver

29.

Pauline Apolot

Programme Manager

30. 

Percy Nikita

Administration and Logistics Manager

31. 

Petra Kango

Human Resource Manager

32.

Rebecca  Kukundakwe

Programme Manager

32.

Richard Mayanja

Communication and Knowledge Management Advisor

 

34. 

Robert Lugolobi

Programme Manager

 

35.

Robinah K. Manoba

Programme Manager

36

Sammy Boora Sanyu

Finance Manager

37.

Søren Skou Rasmussen

Programme and Learning Manager

38.

Stella Amito Ottoman

Finance Manager

39.

Suzan Akullu

Programme Officer

40.

Viola Twikirize

Finance Manager

41

Wim Stoffers

Head of Facility